Ambi v Liberci – The Living restaurant

Taky máte rádi cestování a výlety? Ideálně do zahraničí, leč musím přiznat, že za zahraničí považuji až státy a území mimo EU a dále. Za hranice EU se podívám velmi brzy, ale poslední víkend jsem vyrazila na sever. Říkala jsem si, zda v Liberci najdu kromě Hospody Domov další libovou restauraci, kde zkrotím svůj hlad. Ambi restaurace v Praze má Snobka ráda, tak proč nezkusit Ambi in da Liberec city.

Salat

Pečená červená řepa s kozím sýrem vyhrála v mém výběru předkrmu. Na první pohled je to pět středně velkých koleček. Ale když přikousnete ještě houstičku, je to docela vydatná papka. V poslední době jsou hitem oranžády. Dáte si je na mnoha místech, v celé síti Ambi, ale vždy vypadají a chutnají trochu jinak. Ano, je to samozřejmě ovlivněno sladkostí pomerančů, ale přišlo mi, že oranžáda v Ambi Liberec byla nejvíc poctivá porovnání voda/pomeranče/dužina. Vypila jsem je tu toho sobotního dne čtyři. Asi mi chyběl vitamín C nebo snad jiný vitamín…

Img_2127

Salátek i oranžáda byly super, ale chtělo to už něco pořádného do žaludku k zakousnutí. Výjimečně jsem nevybrala steak, leč ty nabízené zaujaly hodně. Zvolila jsem lehčí chilli con carne s výtečnými bramborovými plackami.

Img_2132
Img_2134

Placičky přímo vybízely k ruční konzumaci. Nemohla jsem si pomoci, a jako správný horal jsem lámala placičky ručně a máčela si je v chilli con carne. Původní idea nepřejíst se nebyla naplněna.

Toto Ambi je sice daleko za Prahou, ale servis tu mají profesionální jako v Praze. Prostředí je temné, což je dáno absencí oken.

Až budu zase na severu s potřebou zkrotit hlad, zajdu do Ambi znovu, tentokrát na kus krávy nebo býka…

The Living Restaurant, Sokolská 1365, Liberec, www.ambi.cz/ambi_livingb_kontakt.php

 

Napsat komentář