Curryhouse: Jak zjistit odolnost protějšku

A dnes jeden tip ke dni všech zamilovaných a všech epileptiků. Zajistěte si odolný protějšek!

Jsem stará světoběžnice. Ač jsem starý kontinent opustila jen párkrát, užívám si časté cestování alespoň skrze kuchyni.

Indické kuchyni není težké přijít na chuť, obzvlášť pálíte-li po pálivém, jak modelka po kopačce.

Po přečtení fat vtipného článku o tom, jak přežít indickou kuchyni, který jsem vyhrabala někde na dně svého harddisku, jsem zavětřila kvalitní inspiraci. Autor očividně nějaké to množství kari pozřel. Vyrážím tedy na doporučení do Curry House na Palmovce.

Placky-curry

Vejdu a vidím dva Indy. Uff. Buď sem tedy Indové chodí jíst anebo to aspoň vlastní a budu doufat, že v kuchyni je nějaký jejich kámoš a žádný libeňský Ind-ián.

Česká obsluha očividně ochutnala všech 122 položek z jídeláku, nemá tedy problém poradit a doporučit. Vysoké čísla se nelekejte!

Rezeta-curry

Bengálská bašta Rezela aneb středně ostrá (= pálí fest) zahuštěná omáčka se smaženou cibulí, jogurtem, česneko-zázvorovou pastou a bengálským kořením plná velkých křupavých krevet spolu s česnekovým Nanem z Tandoor pece je skvělá. I když je to pěkně ostřoučké, rozeznávám spoustu chutí, jejichž kombinace mě začíná dovádět do nebe nad Kalkatou.

Spenat-curry

Ghost Palak taky nevypadá zle. I špenát může být sexy je-li delikátně kořeněný a doplněn vybranými kousky masa z malé ovečky. Česnek se zázvorem dodávají jídlu pořádný ajfr a bramborová Paratha (indický chleba plněný bramborovou směsí s koriandrem) je fajn. Mé srdce však již dávno patří Rezele.

A co k pití? Přece indický čaj. Ať to má správnou atmosféru. A na hlavu turban.

Caj-curry

Curryhouse, Novákových 7, Praha 8- Palmovka, www.curryhouse.cz

 

Napsat komentář