Fajnové burgery v Dishi

V posledních pár měsících je to v Praze samá nová burger knajpa. Nestárnoucí, skvělými burgery proslulý, evergreen The Tavern je teď vyzýván do boje několika podniky. Jedním z nich je bezesporu Dish. Nachází se sice na Vinohradech, ale na konci Římské ulice, kam jen tak někdo nezabloudí. Propagaci zvládá na twitteru velmi oblíbený a followovaný majitel Matesola na jedničku a výsledky jsou vidět. Měli jsme rezervaci na 18.00 a v 18.15 už byly všechny stoly obsazeny.

47266648-IMG_4302

Dish burger mě bavil. Na 4sq píšou kritici v recenzích, že místní burgery jsou malé. Ten můj malý rozhodně nebyl a v kombinaci s hranolkami a salátem mě poměrně hodně nacpal. Hovězí bylo jemně namleté, kvalitně připravené. Oceňuji velkou porci zeleniny v burgeru, což je minimálně pro žaludek velkým přínosem.

47266665-IMG_4300

Líbí se mi, že Dish je malý podnik a dbají tu na vlastní produkty. I kečup je domácí výroby, což po standardní přežíračce kečupy mezinárodních značek hodně potěší. Nevýhodou může pro někoho být akustika podniku. Při plném obsazení všech míst je tam poněkud hlučno, což hosty nutí k dalšímu zvyšování hlasu při komunikaci.

47266671-IMG_4304

Menu je stručné, je to burgrárna, takže tam čekejte burgery, přílohy, pár dezertů  a žádné další kojotiny. Když jsme u těch dezertů, čokoládový dort s pistáciovou zmrzlinou jsem zahlédla u vedlejšího stolu a musela jsem si ho také objednat. Nevěřila bych, že tato kombinace může být gastroorgasmická, nicméně JE. V brzké době se přidám do klubu Dish loverů, kteří „se prožírají“ jídelákem od shora dolů a pějí ody na jednotlivé burgery…

Dish, fine burger bistro, Římská 29, Praha 2, www.dish.cz

Kriterium Hodnocení
Obsluha Milá, příjemná, vstřícná
Prostředí Malé bistro, při plném obsazení hlučnější, nekuřácké
Jídlo Burgery a spol.
Cenová úroveň Střední
Příležitost pro návštěvu Mám chuť na mleté hovězí, Chci burger, Pokec s přáteli či ženou
Celkový dojem Pozitivní, milá obsluha, fajn prostředí

Napsat komentář