Jak jsem si ve Vězeňské sedla za Katr

Ze sémasiologického hlediska má slovo katr hned několik významů (rámová pila, stroj k výrobě řeziva, síto nebo také mřížované dveře či přepážka). Nejčastěji se však hovorově používá ve významu vězení. Proto mě nepřekvapilo, že když si budu chtít sednout do Katru, budu muset do Vězeňské ulice v centru Prahy.

Z venku to vypadalo pěkně, ale ne každý načančaný obal skrývá kvalitní obsah. Vzala jsem si na pomoc mou oblíbenou aplikaci Foursquare, protože nejsem ani amatér ani sebevrah a jen tak nikam nevlezu, mám- li skutečně hlad. České i anglické recenze lákaly k otevření dveří tohoto restaurantu stejně jako přes velká okna patrný zajímavý interiér.

Poté, co se muž naproti mě sedící zamiloval do hovězího burgru s čedarem, hranolkami a pažitkovou majonézou na první pohled a já tím pádem dostala košem, jala jsem se probírat předkrmy. Nechtěla jsem se totiž nechat rozptylovat žádnými zbytečnými přílohami.

Dsc_2270

Pečený vepřový bok na medu a zázvoru s kremžskou horčicí a pyrenejskou cibulkou byl perfektní. Až mi z toho došla slova, což se stává přibližně stejně často jak často má spolusnobka Táňa sní krevetu nebo podobnou mořskou potvoru (=never).

Dsc_2273

I když už ho měl někdo v puse, neodolala jsem ani telecímu jazyku s jemnou křenovou omáčkou. Kravka byla očividně žvýkavá, a tak byl jazýček patřičně měkký.

Dsc_2272

A abych nevypadala jako to hovado, co jí samé boky, bůčky, jazyky a jiné vnitřnosti, dala jsem si jako správná jemná dívka salátek mimo menu. Fajnový, kousky zeleniny akorát tak velké, dochucení přesné.

Dsc_2271

Za mě říkám jo. Klidně budu za Katrem sedět každý měsíc.

PS: A ještě jedno unikum zde najdete. Můžete zde využívat grily zabudované přímo ve stolech a maso si tak připravit přesně podle toho, zda jste krvemil či máte rád zvířátka řádně propečená.

Hneda

Katr restaurant, Vězeňská 9, Praha 1, http://www.katrrestaurant.cz

Kriterium Hodnocení
Obsluha ochotná, vcelku hbitá
Prostředí super stylovka, vymazlené, otevřený prostor
Jídlo základem je kvalitní, čerstvé maso
Cenová úroveň střední, hlavní jídlo s přílohou kolem 220 Kč
Příležitost pro návštěvu vhodné pro recidivu masného charakteru, fajn stylové rande
Celkový dojem velmi kladný, příště chci zkusit ty grilíky

 

Napsat komentář