Bokovka slavného režiséra a Bulvár ve Varech

Karlovy Vary se během festivalu vyznačují nejen kvalitními filmy, ale také tím, že se tu prakticky nikde nedá dobře najíst. Naštěstí jsme pár míst našli, a tak se o ně s vámi rádi podělíme.

Charleston

Restaurace trošku mimo kolonádu (díky bohu). Doporučili nám ji asi čtyři lidé (včetně „místňáka“) nezávisle na sobě, a tak jsme se odhodlali a vyzkoušeli. Místní Chateaubriand pro dvě osoby neměl chybu. Podávají ho s grilovanou mrkvičkou a paprikou. Když jsem poprosila o vynechání papriky, tak ji ochotně nahradili fazolkami s anglickou slaninou.

IMG_00000100

Restaurace Charleston, Bulharská 1, Karlovy Vary, http://www.charleston-kv.cz/index.html

Bokovka

O co jsou poslední filmy Jana Hřebejka horší, o to lepší je jeho snaha vést vinárnu. Jednu si otevřel v Praze a nazval ji dle slavného amerického filmu „Bokovka“. A protože nejspíš rád pije dobré víno i při festivalu, tak si jí na první týden v červenci vozí s sebou do Varů. Kromě výborného vína si na příjemné zahrádce můžete dát i výběrové sýry nebo pražskou šunku. A možná bude vedle vás popíjet Martha Issová nebo David Ondříček, je to totiž oblíbené místo lidí z filmové a divadelní branže.

Vinárna Bokovka, zadní část divadla Husovka, Husovo náměstí 2, Karlovy Vary

Bageterie Boulevard

Je to smutné, ale je to tak. Asi nejjednodušší způsob jak se celkem dobře najíst, když máte mezi filmy půl hodiny času, je venkovní teráska bageterie Boulevard. Stojí přímo před Thermalem a jejich saláty a bagety jistě oceníte, stejně jako přilehlou zahrádku. Jo a kafe, to mají asi nejlepší… ve Varech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je koudy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář