Ne úplně standardní kafe v kavárně Standard

– „A kde se sejdeme ?“ švitořím do telefonu takhle v neděli odpoledne.

– „Vím o dobré kavárně, ale jak se to sakra…. v ulici….. Elišky Krásnohorský…“

No, můj intelektuální doprovod sice ovládá teorii filozofie, ale českou literaturu jaksi zazdil. Kavárna Standard se totiž  nachází v ulici Karolíny Světlé :). Nicméně, dohledali jsme se a zašli na výbornou kávu.

Standart_cafe

Znáte Hemingway bar? Určitě musíte, psali jsme o něm tady, tady a tady . Tak hned naproti němu mojí pozornosti dlouho unikala velmi intelektuálně „vystajlovaná“ kavárnička.

Není velká, je dělená na tři ještě menší místnosti a je velmi útulná a k mému údivu neobsahuje ani dredaře s velkými psy (což většinou intošská doupata obsahují). Naopak obsahuje všude možně se válící různá čísla Reflexu a neuvěřitelně pohodlnou červenou pohovku v prostřední místnosti. 

Kávu umí velmi dobrou, a dokonce si můžete vybrat, jestli si dáte „standard“ namíchanou směs, nebo o kapku dražší a kvalitnější jednodruhovou. Kromě toho taky umí bio mošty (moc dobré) a různé varianty citronád, takzvaně „houmejd“. 

Dle množství zapnutých laptopů v první místnosti a osob k nim přilepených usuzuji, že zde vlastní i vymoženost zvanou wi-fi, takže se zde dá i pracovat. 

Nevím jak vy, ale já si tuhle kavárničku píši na seznam oblíbených. Díky, Honzo!

Standard Cafe, Karolíny Světlé 23, Praha 1,www.facebook.com/standard.cafe

 

 

 

 

Napsat komentář