Palačinka s mákem U Slepiček

O chuti palačinek U Slepiček v Průhonicích se rozplývala už snobka Jane. Já se ke slepičkám vydala v poslední době několikrát a objevila jsem šlágr. Mám sklony jako Zdenda Pohlreich, vždycky vyberu z jídeláku to nejdivnější a vybízející k zabití. Proto jsem si U Slepiček vybrala palačinku s mákem a vanilkovým šodó, která mě praštila do oka. Nebyl to krok vedle, ale absolutní šlágr. Nejlepší palačinka jakou jsem, kdy jedla. Dokonce předčila i tu s nutellou na Champs Elysées.

Img_3857

Na pohled žádný výkřik módy, ale palačinka byla křehká, chutná, voňavá a k zakousnutí, i jako zcela samotná. Spojení této příjemné palačinkové dečky s mákem, chutným džemem a vanilkovým šodó vytváří dosud neprobádanou souhru chutí. A tělo si tuto chuť velmi pamatuje, protože má touhu se ke slepičkám vracet.

Img_3858

Jestliže máte větší hlad, zvolte variantu se špenátem, šunkou a vajíčkem. Vajíčka tu, dle obsluhy, mají od vlastních slepic, což dává smysl. Špenát není podáván jako nazelenalá rozmrazená drť něčeho ze špenátu, ale jako krásně zelené a voňavé listy.

Img_3856

Jsem milovnice limonád, proto jsem i zde popíjela citronádu. Spokojenost byla velká. Hned vedle mě si drahý pochutnával na jednoduchém banánovém koktejlu z banánu a mléka – řeknete si, jak jinak. Ale znáte ty práškové chuťovky, co vydávají za banánový koktejl ve Snobkou nenavštěvovaných podnicích.

Nebojte se a vyrazte za slepičkami, Průhonice jsou za humnem a stojí to zato.

U Slepiček, Říčanská 89, Pruhonice, www.uslepicek.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je snobka_cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář