Pomerančové pokušení v Auberge de Provence

Dostala jsem chuť na něco výjimečného. Chuť na kombinaci sladkého a slaného. V té chvíli mi probleskla hlavou Auberge de Provence a jejich kuře a la pomeranč. Není to sice v centru matky stověžaté, ale pro pojízdného Pražáka co by kamenem dohodil. A odhodlaná snobka za dobrým jídlem vždy cestu najde.

Img_2163

Stále ji cítím na jazyku. Tu nezapomenutelnou chuť pomerančů, teplé Provence a vzpomínám na dokonalost tohoto pokrmu. Přesněji to bylo Baby kuře s pomerančovou omáčkou a rýží, nicméně název není podstatný. Chuť mě odrovnala.

Img_2156

Dále byl testován Rump Steak frites se salátkem a aioli doplněno houbovou omáčkou. Poctivý kus masa se snoubil s lahodnou houbovou omáčkou jako snobka s dobrým jídlem.

Zupaaa

Pro polévkomily vzorek místní dýňové polévky. Výborná! Hustá dýňová, krémová, vhodná i jako hlavní chod na malý hlad nebo svačinku. Užívala jsem si absolutní harmonii v tichém a klidném prostředí. Ideální pro relax a vypnutí z workoholického světa.

In

Do Auberge de Provence jsem zavítala za mrazivého počasí a rtuť teploměru ukazovala minus 12. Těším se, až se  vrátím v období letních dnů a vychutnám tyto gastronomické skvosty na venkovní terase s pomyšlením na nedaleké ruzyňské letiště. To už totiž bude  v provozu linka Praha – Nice a ta pravá Provence bude o něco více na dosah…

 

Auberge de Provence, U Špejcharu 355, Tuchoměřice, www.tuchomerice.cz

 

1 komentář u “Pomerančové pokušení v Auberge de Provence

Napsat komentář