Un poco de Mexico en Praga – Las Adelitas

„Hola, que tal?“ to je běžné uvítání v ryze mexické restauraci Las Adelitas. Pro nás cestovatele s láskou k Mexiku je toto místo oázou v Praze. Oázou, kde si procvičíte španělštinu, a vychutnáte pravou mexickou kuchyni. Stejně jako v Mexiku to trochu pálí, ale pálit to musí. Horké pláže Pacifiku i Karibiku patří neodmyslitelně k zemi kaktusů a tequilly. A když pálí slunce, pálí také jídlo.

Img_1967

Vyzkoušejte třeba tacos de tinga. Tedy kukuřičné tortilly zalité kysanou smetanou a k tomu salát, sýr a kuřátko. Je to relativně malá porce. Já křehká žena ji zmáknu a ani nenechám hladovému muži. Vyzkoušeno! Muži čekajícímu, že kousek tacos zbyde, zůstal jen smutný kukuč. Pro větší hlad doporučuji burritos nebo quesadillky.

Jako předkrm si dejte polévku. Sopa azteca je pálivý nářez, ale chutná skvěle. Pokaždé mě rozehřeje stejně jako mexické pláže. Polévka je kuřecího původu s tortilla krutonky a kousky chilli.

Img_1966

Každá návštěva Las Adelitas ve mně vyvolává cestovatelské touhy a travel slina se jen těžce krotí. Tak adiós amigos. Nos vemos en Mexico…

Restaurace Las Adelitas, Americká 8, Praha 2 Vinohrady, www.lasadelitas.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je snobka_cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Un poco de Mexico en Praga – Las Adelitas

Napsat komentář