Úřednický útěk do Hanabi Sushi House

Benefity v podobě levného jídla dotovaného státem jsou sice fajn, ale pokud i za třicet korun dostáváte v jídelně pro zaměstnance něco, co vás místo před monitor počítače posadí na prkénko od záchodu, brzy vám dojde, že žaludečním vředům se vyhnete jenom útěkem do některé z přilehlých restaurací. Tentokrát jsem si s kolegou rozhodl zpříjemnit poledne a ulevit peněžence ve vyhlášeném sushi housu s názvem Hanabi.

 

2012-07-16_12

Syrové rybě s rýží předcházel „welcome drink“ v podobě polévky miso, která příjemně zahřála a ideálně povařenými řasami wakame a kousky tofu připravila mé chutě i žvýkací svalstvo na každé sousto mého sushi setu.

 

2012-07-16_12

Zvolil jsem sushi set special sestávající z osmi kousků nigiri (nakonec jich bylo devět) a šesti kousků hoso maki. Doporučuji si každý jednotlivý kousek opravdu vychutnat, dokážete potom velmi dobře pochopit, jaký je rozdíl mezi konzistencí masa i chutí jednotlivých druhů ryb. Velmi příjemným překvapením byl bonus v podobě tří kousků sashimi z lososa, které považuji za vrchol této příjemné návštěvy. A přitom taková blbost, že – syrová, na plátky nakrájená ryba.

 

2012-07-16_12

Spolustolovník zde nebyl poprvé, a tak se vrátil ke své osvědčené klasice „salmon lover´s setu“, což jak mírně pokročilí angličtináři vědí, nemá s kaprem či pstruhem opravdu nic společného.

 

Po první návštěvě jsem skutečně nadšený a mám dojem, že útěk z úřednické jídelny do restaurace Hanabi se stane v budoucnu čím dál častějším.

 

Restaurace Hanabi Sushi House, Petrská 11, 110 00 Praha 1, www.ihanabi.cz

Napsat komentář