Back to School

Protože krásných slunných dnů už asi moc nebude, není čas ztrácet čas ani přípravou snídaně. A pokud ještě máte v plánu během dvou dnů vyměnit šatník…komplet, musíte se na to hodně posilnit a sestavit shopping line. My jsme zvolily znovu otevřený Phenix Café – od srpna School. Nově zrekonstruovaný cafebar dostal čistý, svěží ráz. Zmizely těžké orientální závěsy, polštáře a zlaté doplňky. Zůstal jen znamenitý kuchař, skvělá obsluha a samozřejmě úžasný výhled na rychle plynoucí řeku, cvrkot Karlova mostu a majestátnost Pražského hradu. 
Obrazek_1
Na probrání jsme si daly čerstvý pomerančový fresh a skvělé latte s lehce našlehanou pěnou. Domácí sušenčička ke kafču byla skvělou rozbuškou fantastických chutí.
Obrazek_3
Abychom měly zdravou a vyváženou snídani, objednaly jsme si jednu pravou anglickou a lívance. 
Proslulá anglická překombinovanost byla v pojetí Scholl restaurant fantastická. Míchaná vajíčka s křupavou pečenou slaninou, doplněnou o drobné bílé fazolky v tomatové omáčce a fenomenální grilované žampiony na másle s pepřem, solí a vzdálenou vůní bylinek, která nebyla jasně identifikovatelná, ale chuťově vymazlila obyčejné žampiony. Překvapením nejen pro mé chuťové pohárky byla voňavá rajčata přelitá javorovým sirupem. Dosud nepředstavitelná chuť se mi zhmotnila v luxusní dobrotu.
Obrazek_2
Stejně tak lívance s banánem, čerstvým čokoládovým jogurtem, přepuštěným máslem a javorovým sirupem, byly perfektní volbou. Takhle fantasticky nadýchaných kynutých obláčků bych bez výčitek snědla desítky.
Senzační snídaně mě přesvědčila o tom, že další návrat do „školních“ lavic bude brzký a budu doufat, že jako před renovací budou před servírováním hlavních chodů podávat v School kostičky pražské šunky s ochucenou máslovou pěnou a rozpečenou domácí ciabattou.
P.S. nenechejte se zmást ještě Phenix webovkama
School restaurant lounge, Smetanovo nábřeží 22, 110 00 Praha 1, www.phenix-cafe.cz

 

Napsat komentář