Sváča jako doma, to je Home Kitchen

Ještě v dobách, kdy jsme se s láskou checkovali přes náš milovaný Foursquare, mě uchvátil check-in kamarádky v jisté Home Kitchen. Říkala jsem si tehdy “hmmm Home Kitchen, to zní dobře, že by nějaká novinka”. Žádná novinka to nebyla, Home Kitchen byl už tehdy zaběhlý podnik, který mi unikal. Ihned následující sobotu jsem tam vyrazila.

První dojem byl rozporuplný, páč mi 11.30 odmítli udělat moje milovaná vejce. Nechápala jsem proč. Co je tak těžkého na tom praštit tři vajca na šporhelt, když mají prázdný krám. Vybrala jsem si tedy hráškový krém a domácí jahodový koláč, abych nad nimi hned nelámala hůl. Po prvním soustu krému jsem rychle zapomněla na prvotní hejt kvůli zamítnutí vajec, protože krém byl tak nějak jiný, ale extrémně dobrý. Vlastně jako od maminky… A jooo, ona je to home kitchen 🙂 Jahodový koláč byl krásně vláčný, jahody hrály prim a troufnu si tento koláč označit jako must have.

HK_kolac

HK_snidane

Od mé první návštěvy uplynulo několik měsíců. Čas šel dál, Foursquare nám pomalu zrušili a Home Kitchen otevřel novou a výrazně větší pobočku v Marině v Holešovicích. Já se od té doby stala pravidelným hostem právě oné holešovické pobočky a za těch x návštěv jsem nezažila ani jedno negativum. Jak můžete vidět, vejce už stíhám, respektive připraví vám je v holešovické pobočce i později než v 11, což velmi oceňuji. Nečekejte tady katův šleh ani eidam třicítku. Tady se vaří po domácku, z kvalitnách surovin a přímo před vašimi zraky. Hodně tu frčí polévky, které lze považovat za hlavní chod, hráškové, květákové, bramborové, všechny velmi dobré a skvěle dochucené. A pokud pro uspokojení potřebujete i trochu sacharidů, místní domácí chleba vás rozhodně nezklame.

HK_pol1

HK_pol2

Nabídka jídel se mění, kromě polévek a koláčů už mi přes pusu prošlo kuřecí s brokolicí, bůček a hromada dalších jednoduchých ale výborných pokrmů, které jsem v chuťové extázi nestihla vyfotit. Znáte to, hlad je hlad a když chutná, tak to jde rychle.

HK_kureHK_bucek

Až budete přemýšlet, kam zajít na něco hodně dobrého, je Home Kitchen vhodnou volbou, ať už chcete snídat, obědvat a nebo… Vykašleme se už na ty názvy snídaně, večeře oběd… Prostě když máte hlad, tak zajděte. Je to tam super 🙂

Home Kitchen, Praha centrum – Jungmannova 8

Home Kitchen, Praha Holešovice – Jankovcova 1596/1a, homekitchen.cz

Snobka hodnotí

Kriterium Hodnocení
Obsluha Přátelská, milá, snaží se pomoci, Hipsters forever
Prostředí Čisté, moderní, příjemné
Jídlo Kvalitní suroviny, domácí kuchyně, káva ♥
Cenová úroveň Střední – poměr cena/kvalita je kladný
Příležitost pro návštěvu Hlad, pokec, gastrozážitek
Celkový dojem I love it

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Tanya. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.