Red Pif: trocha nenápadného luxusu

Není v Praze mnoho restaurací, které by se (dle mého názoru) mohly pyšnit skvěle vyváženým sezónním menu a zároveň tak fantastickou selekcí moravských i zahraničních vín. Red Pif je jednou z mála, která splňuje obě tyto radosti dohromady.

IMG-20140704-WA0005

Pokud do této restaurace jednou vkročíte, riskujete, že se stanete automaticky stálým hostem. Hned ve dveřích na baru většinou potkáte vždy usměvavého a dobře naladěného majitele Milana, který má na starosti především výběr těch nejlepších vín a nenápadně je vždy k dispozici, když je potřeba cokoliv vyřešit.

IMG-20140704-WA0003

Další věc, která vás rozhodně zaujme je ta, že kašlou na tradiční jídelní lístek. Místo něj vám ke stolu přinesou velkou černou tabuli popsanou křídou, abyste si vybrali z jejich aktuální nabídky. A důvod? Menu se mění dle sezónních a zrovna čerstvých surovin, lístek by tak museli tisknout téměř denně a to by nebylo zrovna ekologické. V nabídce naleznete příjemnou směs tradičních francouzkých a českých pokrmů jako je kohout na víně, slávky, candát nebo dokonce meruňkové knedlíky. Všechny postupy jsou původní-jako z dob našich babiček a prababiček.

IMG-20140704-WA0002

A teď k vínu, které je doménou celé restaurace a je to vlastně taková jejich chlouba, na kterou mohou být skutečně pyšní. Celou jednu stěnu restaurace totiž tvoří právě vinotéka. Najdete zde vína především přírodní nebo bio, která jsou vyráběna v souladu s přírodou. Velmi sympatické je, že téměř si člověk může ochutnat po skleničkách. Za večer tedy zdegustujete mnoho různých chutí, které skvěle doplňují dobré jídlo. Nemusíte se bát ani pokud se ve víně nevyznáte. Je dobré nechat si doporučit, protože právě oni nejlépe ví, co se k danému pokrmu hodí. Popsali jsme chuť, jaké víno by se nám líbilo a přesně takové jsme měli za malou chvíli nalité v elegantní sklenici.

Můj soukromý tip: Pokud nemáte zrovna hlad na něco velkého, rozhodně si objednejte jejich domácí kachní rilette, který mají naprosto fenomenální. Masa je v něm opravdu hodně a pravděpodobně se do něj zamilujete tak, jako všichni, kdo na něj chodí z daleka.

Do Red Pifu chodím ráda i jen tak večer na skleničku bez speciální příležitosti nebo když se nám nechce v neděli doma nic vařit. Kuchaře tu mají opravdu šikovné.

Tato recenze vznikla po mnohonásobném testování kvality a pokaždé to bylo jen lepší.

Red Pif. www.redpif.cz Betlémská 9, Praha 1

hneda

Kriterium Hodnocení
Obsluha vždy usměvavá, příjemná, rozumí vínům a umí doporučit
Prostředí na první pohled nevtíravé, příjemné, minimalistické
Jídlo vždy sezónní, menu se často mění
Cenová úroveň střední, peněženku nezruinuje
Příležitost pro návštěvu oběd, večeře, víno
Celkový dojem není co vytknout

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Jarca. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.