Jamon, stick tea a další edelikatesy.cz

Dnes snobsky, ale netradičně. Za kvalitním, chutným a dobře připraveným jídlem nemusíte chodit jen do restaurací. Občas člověk narazí i na příjemný obchůdek, kde dobře nakoupí.

Nedaleko Karlova náměstí pod vyšehradskou zdí je království jamonu, olivových olejů, sýrů a dalších delikatesních dobrůtek.

Img_2369

Po vstupu do obchodu máte možnost videt širokou paletu sýrů. Milá obsluha vám odborně vysvětlí výrobní postupy každého sýrového modelu a případně můžete absolvovat i malou ochutnávku.

Španělskou šunku, respektive jamon, jsem se naučila jíst při pobytu v Madridu. Do té doby jsem ochutnala jen jamon po česku a nikdy mi nechutnal. Pravý španělský jamon mi zachutnal tak, že jsem nevěřila, že v Česku najdu obdobnou variantu ke koupi. Mýlila jsem se. V edelikatesách si můžete koupit celou jamoní nožičku nebo nechat masíčko nakrájet.

Img_2370

Tak hezky vzorně visí jamoní nožičky.

Img_2371

Horkou novinkou, která mě zaujala jsou čaje Stick Tea.

Img_2374

Čajové tyčinky, které vložíte do hrníčku a tyčinku zároveň použijete i k zamíchání. Uvnitř je celá čajovníková palička, tedy čaj je poté intenzivnější a chutnější. Stick Tea pravděpodobně doposud není k dostání na žádném jiném místě v ČR.

Obchod se z historických důvodů jmenuje Sabores. Ale pro mě jsou to prostě edelikatesy.cz, které mi i na internetu umožní objednat téměř celý nabízený sortiment chuťovek pro zlepšení všedního dne…

Sabores, Edelikatesy, Vyšehradská 6, Praha 2, www.edelikatesy.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je snobka_cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář