Sladké pamlsky v Lokálu

Do Lokálu, ať už v Dlouhé nebo na Malé Straně, chodím velmi často. Je to jistota dobrého jídla s vysokou pravděpodobností, že si člověk sedne i bez rezervace.

Standardně si objednávám chuťovky české kuchyně, kterou mám velmi ráda. Nicméně s přibývajícím věkem jsem čím dál více mlsnější a večeři rozšiřuji o sladkou finální tečku ve formě dezertu. Dezerty v Lokále jsou tradiční české, doplněné výbornou pravou šlehačkou, což velmi oceňuji.

Babovka

Domácí bábovka se šlehačkou je skvělá. Porce je velká, možno považovat za svačinku. Základ je vláčný s vanilkovou příchutí. Šlehačky by mohlo být třeba více, ale toť otázka vkusu.

Pala

Palačinky s marmeládou nabízejí v Lokále ve dvou alternativách. Buď jako hlavní chod nebo jako dezert. Já jsem si dala větši hlavní chodovou porci jako dezert. Jsem měla ještě velký hlad. Palačinky mi chutnaly. Mastné byly tak akorát, marmeláda voněla skutečně po ovoci a vzpomněla jsem si na dobu, kdy mi přesně takové palačinky servírovala pod nos babička.

Vetr

A na závěr to je on, mého srdce šampion – větrník! Tento větrák je zcela jiný než ostatní prodávané větráky v ČR. Je to směsice dokonalých chutí, které člověku způsobí sladký kulinářský orgasmus. Chcete-li zažít nezažité, dejte si ho. Ale pozor, nikdy už nebudete chtít jiný…

Lokál Dlouhá, Dlouhá 33, Praha 1, ambi.cz/ambiente-lokal-kontakt.php

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je snobka_cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář