Pěkní ptáčci v Mikulově aneb Sojka a spol rulez!

Pět let zpět to bylo na jižní Moravě dost zoufalé, z krize ducha (ba i těla) nás tenkrát vyvedl kamarád, který nám ukázal spasení jménem Cafe Fara (již jsme snad stokrát referovali).

Od té doby se však mnoho věcí na slunném jihu změnilo a nové zajímavé podniky vyrůstají jak houby po dešti. Příkladem je restaurant Sojka a spol. V centru Mikulova působí jako zjevení. Nicméně dali jsme na rady našich spřízněných gastroduší a šli ty ptáčky otestovat.

IMG_20140530_190151

Rozhodli jsme se ověřit si nabízenou klasiku, tedy muž zakrojil do hovězího pupku se steakovými hranolkami a pepřovou omáčkou a já si po pražsku s přísným okem naporoučela hovězí líčka se chřestovým pyré.

IMG_20140530_190155

Na první pokus ptáčci více než prošli. Vlastně jsme naprosto oněměli tou lahodností chutí. Oboje bylo připraveno na jedničku.

Ovšem dorazila nás domácí (ano domácí!) zmrzlina. Stonásobně více plná chuti než cokoliv co jste kdy měli v kornoutku. Maková byla opravdu maková, pistáciová byla více, než pistáciová a o čokoládové už snad ani psát nebudu.

IMG_20140530_193902

Roztouženě jsme dodegustovali poslední kousek zmrzliny a jali se vychutnávat vynikající červené. A já měla opravdu radost, že Fara má konečně konkurenta.

Sojka a spol, Náměstí 10, 692 01 Mikulov, www.sojkaaspol.cz
6d2be-hneda-scaled1000

Kriterium Hodnocení
Obsluha Velmi milá a profesionální.
Prostředí Rurálně francouzské.
Jídlo Delikatesní.
Cenová úroveň Moravsky pražská.
Příležitost pro návštěvu Hlad 🙂
Celkový dojem Výtečný.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je koudy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.