Útulná zašívárna U Slepé Kočičky

Nevím, proč zrovna název U Slepé kočičky, ale přesně vím, že sem trefí poslepu, resp. po čichu kdejaká kočička. Krásná vůně palačinkového těsta Vás praští do nosu hned v okamžiku, kdy vezmete za kliku a vstoupíte do kočičího ráje. Vkusně a útulně zařízený interiér dodává nefalšovanou francouzskou atmošku.

A protože když Francie, tak se vším všudy, volíme pro začátek horkou cibulačku. Poctivý cibulový vývar doladěný kapkou bílého vína a skvělým sýrem je přímo jarní vzpruhou. 
Cibulacka
I přes to, že restaurace nabízí i různé masové mňamky, my raději zůstaneme u jejich vyhlášené klasiky-crepes. Nenajdete zde jen klasické se šunkou a sýrem, nebo rozpečené se sýrem brie, ale vymazlené, vyvážené a lahodné palačinky s  pozoruhodnými kombinacemi ingrediencí. Například Domácí Francouzská palačinka skrývala nejen domácí vajíčko, šťavnatou šunku od kosti a čerstvý špenát, ale také šťouchané brambory. A protože zde slané palačinky nově pečou z pohankové mouky, může si tuto dobrůtku vychutnat i nejeden bezlepák. 
Slanapalacinka
A protože té „dietky“ bylo už dost, rozhodli jsme se otestovat ještě sladké crepe, které jsou už připravovány podle starých receptů z obyčejné pšeničné mouky. Výběr byl téměř jasný – čokoládová bomba s křupavými lehce oflambovanými plátky hrušky a sekanými ořechy, zdobené kopečky šlehačky. Prostě znamenitý obalovač nervů.

Sladkapalacinka
Příště je v hledáčku slaná crepe s hříbkovou omáčkou a sladká verze se zakysanou smetanou a borůvkami.

Creperie U Slepé Kočky, Milady Horákové 38/600, Praha 7, www.slepakocicka.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je snobka_cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář