Teatrální véča na Jezerce

Divadelní kavárna= zpola oschlé chlebíčky a dvojka nepříliš dobrého bílého, na které má konzument kultury cca 5 min o přestávce. Po představení je pak možno i usednout, pokračovat v onom bílém víně a dojet zbylé ještě oschlejší chlebíčky. Komu to nestačilo, máme bohatý výběr pochutin: arašídy, mandle a tyčinky.

V polovině divadelního představení v divadle Na Jezerce jsme si obligátně daly šunkový chlebíček a víno (v rekordním čase) ve foajé a u toho dumaly, kam se přesunem na afterparty. Do skutečné divadelní kavárny jsme po divadle byly spíše zataženy…a to jsme nevěděly, že za méně než týden se tam vypravíme znovu a zcela dobrovolně.

Jezerka-nabidka

Specialitou Divadelní Restaurace Jezerka jsou alsaské roesti, tradiční pokrm pocházející z pohraničí Švýcarska, Francie a Německa. Nahrubo nastrouhané brambory s pravým Emmenthalem, cibulkou, zapečené s crème fraîche. Upečené tak akorát a podávané v deseti různých variacích v litinové mističce, aby jen tak nevychladly, jsou to pravé do alpských mrazivých dnů. My jsme ochutnaly delikátní kachní roesti. A jestli můžu něco zaručit, tak že průměrná Snobka to prostě nemůže sníst.

Jezerka-roesti

Druhým testovacím vzorkem se stalo vepřové fricassée z líček na černém pivu, ke kterému nám byla doporučena bagetka. Chuť nádherně se rozpadajícího masíčka v černopivním sosu doladila najemno nakrájená slaninka a super houbičky.  Malinké nasládlé cibulky (na jejich totožnost jsem se musela informovat u bezchybné obsluhy) tomu ale teprve dodaly grády. 

Jezerka-licka

Nebýt mlsné Lady Koudy, budu cibulky na černém pivu klidně považovat za dezert.

Nicméně malinového cheescaku jsem si ve finále lízla. Jak jinak bych mohla napsat, že jsem díky němu na chvíli zapomněla na skutečnost, že sladké obvykle nejím?

Jezerka-cheescake

Restaurace Jezerka je lepší zážitek než leckterý divadelní kus, na který jsme ten den prostě už neměly kapacitu.


Divadelní Restaurace Jezerka, Na Jezerce 2a/1451, Praha 4, http://www.restauracejezerka.cz/

Photos by Lady Koudy

Napsat komentář