El Barrio de Ángel a Gaucho

Anděl jsem vždy považovala za takový malý velký klondajk, ale že tam objevím i Brazilsko-Argentinské speciality, jsem nečekala.

Bario-polevka

A když dálky, tak pořádné, když indiány, tak ty z Bolívie, proč tedy nezačít zajímavou indiánskou polévkou právě z Bolívie, která svoji konzistencí připomínala spíš pyré. Chuť byla jak rozmanitá, tak překvapivá. Kombinace kukuřice, fazolí, hrášku, kuřecího a vepřového masa marinovaného v kari koření a s kapkou oleje byla opravdu perfektní. 

Protože se blíží „svlékací“ sezona, vybrala jsem si raději salát. Když mi ale milá obsluha naservírovala téměř půlku stánku se zeleninou, trochu jsem se zděsila, ale salát v podání El Barrio s balkánským sýrem marinovaným v jalapeňo papričkách, byl bezkonkurenční. Velké kousky papriček, které byly v salátu ukryty se perfektně hodily k lehce jemné zálivce.

Bario-salat

Ale abyste nebyli ochuzeni o nějaký ten pořádný flák masa, tak vepřová panenka marinovaná v rozmarýnu s argentinským kořením a čerstvé křupavé domácí pečivo, ze kterého se možná ještě kouřilo, bylo pravou jihoamerickou dobrůtkou.

Bario-maso

Takže pokud si chcete užít krásného prostředí a ochutnat kuchyni domorodých Gauchos, je El Barrio jasnou volbou. 

El Barrio de Angel, Lidická 42, Praha 5 – Anděl, www.elbarrio.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky a jeho autorem je snobka_cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář