Mexická výživa v novém Las Adelitas

Vinohradské Las Adelitas je již zaběhnutým podnikem, který si našel spoustu fanoušků díky typickému středoamerickému jídlu a pití. Zprávy o otevření druhé restaurace v samém staroměstském srdci Prahy se nesly mezi místními členy mexických narkogangů jako půl kila kvalitního kokainu, takže už na grand openingu se v podniku nedalo pohnout. Pro ostrý test jsem zvolil přeci jen klidnější večer, ale i tak bylo v půl osmé večer volno jen u barových stolečků pro dva přímo před otevřenou kuchyní.

Pozn.: Podnik je opět vhodný i pro ty, kteří na základní a střední škole propadali z českého jazyka. Uplatní se zde naopak znalost angličtiny, španělštiny a nově i holandštiny.

Dsc_0760

Navnadění na mexickou vlnu je možné jedině kvalitní margaritou, kterou zde kromě klasické verze nabízejí ještě v mnoha dalších ovocných úpravách.

Dsc_0764

Nachos con queso je možné použít jako společný předkrm pro dva i více lidí, nicméně pokud půjdete single (a nebudete si připadat zoufale), určitě mají dostatečnou výživovou hodnotu, aby posloužily jako hlavní chod.

Dsc_0766

Kuřecí enchiladas na mě už definitivně dýchla typickou mexickou atmosféru (kterou znám bohužel pouze z jižní Kalifornie). Chuťově vyvážená srandička, která i s přílohami obsahuje velkou spoustu ingrediencí (sýr, fazole, smetana, kaktus) a je doplněna buď jednou nebo více nabízenými druhy omáček. Jen si nejsem jistý, jestli ta čerstvá cibule nahoře není už trošku navíc.

Dsc_0774

Hovězí Tacos (carne asada) jsou asi tou největší klasikou, kterou je možné zde dostat. Na rozdíl od enchiladas jsou o něco lehčí s výraznou chutí hovězího, opět podávané s fazolemi a mixem omáček.

Pokud budete mít chuť na pravé Mexiko, určitě nové Las Adelitas na Malém náměstí navštivte. Jídlo i drinky jsou na vysoké úrovni a pokud budete jako já sedět u kuchyně, můžete se bavit umem kuchařů, ale i tím, jak autenticky dokáží občas nadávat, když se spálí o horkou pánev. I to k tomu ale patří.

 

Las Adelitas, Malé náměstí 13, Praha 1, www.lasadelitas.cz

 

Napsat komentář