Pravá cukrařina v Saint Tropez

Tak daleko pro luxusní báječný a nádherný dortík nemusíte, stačí zajít do pasáže U Nováků u Václaváku do cukrárny Saint Tropez a splní se nejedno hříšně sladké přání. 

Nejenže si zde kvalitně zamlsáte, ale také můžete sledovat cukrářské umění francouzských mistrů „live“, což ocení každá hospodyňka, která v neděli lehce před polednem řeší, jaký moučník dnes nabídne. 

Mé špatné já neodolalo famóznímu Fleur de Provance. Jemný francouzský dortík, který uvnitř lehce našlehaného nugátu s ořechy ukrýval „opravdu“ meruňkovou marmeládu s velkými kousky ovoce, na lahodném a jemném piškotu, zdobený malinou a jahodou, byl prostě ….. i Snobce někdy dojdou slova. 

Lahudka

A protože pultík s dortíkama byl dostatečně dlouhý a plný, nemohla jsem zůstat jen u jedné pohádky a naporoučela si ještě další dvě roztomilé degustační miniaturky.

Čokoládovo – oříškový fondán na meruňkovém lůžku s vláčným piškotem a svěží, vanilkový jahodový košíček, u kterého se mi při posledním kousku trošku zastesklo, že to byla jen miniaturka. 

Miniaturky

Na osvěžení jsem zvolila voňavé pražské frappé, které hravě všechny ty řecké originály strčilo do kapsy.

Kava

Své poslání – vrátit do Prahy vysokou cukrařinu splnili na jedničku se sladkou hvězdičkou k tomu. Vřele doporučuji také slaný quiche, nebo croissanty a jiné domácí pečivo, které také předčilo má očekávání. 

Cafe St. Tropez, Vodičkova 699/30, Praha 1, www.cukrarnatropez.cz

Napsat komentář