Vypni sporák a šup do Café Rozmar

Café Rozmar nabádá na svém webu k vypnutí sporáku. Tento přístup je mi velmi blízký a musím přiznat, že můj sporák už je vyplý několik pátků. Do placu přihodím ještě, že žehličku mám jen tu na vlasy. Naopak z mé jablečné klávesnice se kouří při každém úhozu a procesor taky nestíhá. Inu každý máme nějaký ten rozmar a je velmi radno zkrotit ho právě v Café Rozmar.

Rozmar je vhodný pro osamělé duše toužící po rychlém wifi, ale také páry či skupinky přátel. Na jídeláku tu nenajdete tolik slavný kaťák nebo vylepšený flamendr, ale jídla z kvalitních surovin.

Riz

Krémové rizoto s hříbky, listovou petrželí a hoblinami parmezánu. Luxusní to pokrm. Obsluha se o hosty bezchybně stará. K dispozici je vodovoda v neomezeném množství. Rozmar je ópéeska, tedy obecně prospěšná společnost, zaměstávající mladé lidi z dětských domovů. Smekám klobouk, servis je tu totiž kvalitnější než v kdejakém nóbl podniku.

Kur

Pečené kuřecí prsíčko s tagliatelle ve smetanové omáčce s hříbky a hoblinami parmezánu. Pokrm je sice vizuálně podobný tomu předchozímu, nicméně chuťově zcela odlišný. Jiná dimenze výborné chuti. Na povrchu kuřete byla ůchvatně křupavá a propečená krusta. Tagliatelle mi připomněla italskou restauraci daleko za Alpami.

Liv

Nebyla bych to já, kdybych nezkusila nějaký ten dezertos. Volba byla zcela jásná. Vločkovo-jablečné lívance s horkým ovocem a zakysanou smetanou.  Zdravá pochoutka starou snobku uspokojila.

Dam

K jídlu si můžete dát dvojku kvalitního vína. Abstinenti, řidiči, heeeerečky i snobky mohou zkusit Horké pití staré dámy – nealko svařák z modrých hroznů pro posílení imunity v tomto rozmarném počasí.

Dame

Tak co, už máte vyplé sporáky a vyrážíte…. ?

 

Café Rozmar, Trojická 1, Praha 1, www.cafe-rozmar.cz

 

 

 

 

Napsat komentář